namayeshgah

تاریخچه رادیاتور قرنیزی

تاریخچه رادیاتور قرنیزی: رادیاتورهای شوفاژ امروزه جزو پرکاربردترین تجهیزات گرمایشی در ساختمان های عمومی و منازل می باشند. اولین شخصی که سیستم گرمایش آبگرم مرکزی را ابداع نمود تریو سوئدی در سال ۱۷۱۶ میلادی بود .در سال ۱۷۷۰ جیمز وات برای اولین بار از رادیاتور های چند تکه که با بخار آب گرم می شد برای گرمایش استفاده نمود. این سیستم گرمایی تکامل جدی یافت تا آن که در سال ۱۸۳۱، پرکنیز سیستم کامل گرمایش با آبگرم که مجهز به مخزن انبساط بود را به نام خود به ثبت رساند. کامل ترین سیستم گرمایشی آبگرم که شباهت زیادی با سیستم های متداول امروزی نیز دارد در سال ۱۸۳۳ توسط مهندس انگلیسی به نام پالکو ابداع گردید. از سال ۱۹۵۰ که پمپ های آبگردان وارد سیستم های گرمایشی گردید رویکرد عمومی مردم به استفاده از شوفاژ به طور قابل ملاحظه ای افزایش یافت.

تاریخچه رادیاتور قرنیزی

تاریخچه رادیاتور قرنیزی

اولین نمونه از رادیاتور قرنیزی که بر گرفته از همین اصول می باشد در سال ۲۰۰۸ در کشور انگلستان اختراع و با نام تجاری ترما اسکیرت به بازار معرفی گردید این نمونه از رادیاتور قرنیزی ساختاری بسیار ساده داشته و قسمت گرمایشی آن شامل یک پوسته آلومینیومی می باشد که در پشت آن دو مجرای بیضی شکل جهت رفت و برگشت آب گرم تعبیه شده است و توسط بست هایی به دیوار نصب می شود. با وجود سادگی سیستم ولی بواسطه راندمان بالا و صرفه جویی قابل ملاحظه انرژی و بسیاری ویژگی های دیگر این محصول توانسته است به سرعت جایگاه خود را در بسیاری از کشورهای اروپایی و حتی آمریکا باز نماید و به شدت مورد استقبال واقع شده است.

از سه سال پیش نیز این محصول وارد کشور عزیزمان ایران شده است و هم اکنون چند شرکت داخلی با کپی برداری از محصول انگلیسی، این محصول را به بازار ارائه نموده اند. ولی گروه صنعتی آترین با ارائه طرحی متفاوت، قابلیت‌ها، راندمان و ظرفیت حرارتی این محصول را بصورت قابل ملاحظه‌ای افزایش داده است که منجر به ثبت اختراع این محصول به نام این شرکت در ایران شده است. در ساختار محصول انگلیسی اتصالات از جنس پلی مری و به صورت پوش فیت با اورینگ می‌باشد.

در حالیکه در رادیاتور قرنیزی آترین کلیه اتصالات کاملا رزوه‌ای و تبدیل ها از جنس برنجی و رابط‌ ها از جنس استیل می‌باشد.

رادیاتور قرنیزی

تاریخچه رادیاتور قرنیزی آترین

رادیاتور قرنیزی، رادیاتور شیشه ای، رادیاتور دکورال، رادیاتور دکوراتیو، حوله خشک کن، رادیاتور، خرید رادیاتور، سیستم های گرمایشی، قیمت رادیاتور، شوفاژ، شوفاژ قرنیزی، قیمت شوفاژ، خرید شوفاژ، پکیج رادیاتور، رادیاتور هوشمند قرنیزی،رادیاتور قرنیزی، رادیاتور شیشه ای، رادیاتور دکورال، رادیاتور دکوراتیو، حوله خشک کن، رادیاتور، خرید رادیاتور، سیستم های گرمایشی، قیمت رادیاتور، شوفاژ، شوفاژ قرنیزی، قیمت شوفاژ، خرید شوفاژ، پکیج رادیاتور، رادیاتور هوشمند قرنیزی،رادیاتور قرنیزی، رادیاتور شیشه ای، رادیاتور دکورال، رادیاتور دکوراتیو، حوله خشک کن، رادیاتور، خرید رادیاتور، سیستم های گرمایشی، قیمت رادیاتور، شوفاژ، شوفاژ قرنیزی، قیمت شوفاژ، خرید شوفاژ، پکیج رادیاتور، رادیاتور هوشمند قرنیزی،رادیاتور قرنیزی، رادیاتور شیشه ای، رادیاتور دکورال، رادیاتور دکوراتیو، حوله خشک کن، رادیاتور، خرید رادیاتور، سیستم های گرمایشی، قیمت رادیاتور، شوفاژ، شوفاژ قرنیزی، قیمت شوفاژ، خرید شوفاژ، پکیج رادیاتور، رادیاتور هوشمند قرنیزی،رادیاتور قرنیزی، رادیاتور شیشه ای، رادیاتور دکورال، رادیاتور دکوراتیو